Öykü Yarışması

“Pediatristlerin Kaleminden Çocukluk Öykülerimiz”


Çocuklar geleceğimizin umudu, bugünden yarına uzanan ellerimiz…


Minicik elleri ve yürekleri ile bizleri kucaklayıp gelecek güzel günlere, en güzel düşlere götürmekteler. Güzelliklere ve iyiliğe olan inancımızı arttırmaktalar. Bu güzel ülkenin sayıları 6000’i bulan çocuk hekimleri olarak tek amacımız ise çocuklarımızı yaşamın her alanında korumak ve her türlü haklarını savunmak, kısaca onların yaşam içindeki avukatları olmaktır.

Pediatristler olarak biliyoruz ki ÇOCUKLUK dönemi insan yaşamının masumiyetinin, hayallerinin ve altın çağının dönemi. Çocukluğumuz hepimizin anayurdu. Başka bir deyişle en güzel düşleri görüp, hayallerimizi kurduğumuz “Yaşamımızın Düşsel Köyü”. Çocuk hekimleri olarak kaç yaşına gelirsek gelelim bir elimiz hep çocukluğumuza uzanmaya devam ediyor. Bu düşsel köyü özlemeyi ve bu güzel ülkenin en önemli edebi etkinliği olan masalları, öyküleri dinlemeyi sürdürüyoruz. Bir yazarımızın dediği gibi çocuk hastalarımızın “sır katipliğini” sürdürürken belki de en çok çocukluğumuzu düşlüyoruz.

Tüm dünyada yaşanan savaşlara karşı barışı, kötülüğe karşı iyiliği savunan, bilimin ve bilginin aydınlığında çalışan tüm pediatristleri “ÇOCUKLAR MASUMDUR” ana konusu ile düzenlediğimiz 59. Türk Pediatri Kongresine davet ederken tüm çocuk hekimlerimizi, Pediatri ile uğraşan, hemhal olan sağlık çalışanlarımızı “Pediatristlerin Kaleminden Çocukluk Öykülerimiz” başlıklı öykü şölenimize katılmaya davet ediyoruz.

Öykü şölenimize katılan tüm öykülerin kitaplaştırılacağını ve birinci seçilen öykünün açılış töreninde seslendirileceğini sizlerle büyük bir mutlukla paylaşmak isteriz.